چاپ و تبلیغات پلاک چهارده | چاپ مشهد

مجموعه بزرگ چاپ و تبلیغات پلاک چهارده  |  با ما در تماس باشید  4004 562  0935               

چاپ روی cd و dvd

چاپ روی CD ، رایت CD و DVD ، ضد اب U.V ، انواع قاب و پک ، تولید استمپر

چاپ روی cd و dvd :

چاپ مستقیم روی CD و DVD:

دستگاه های چاپ CD  قادر به چاپ ۶ رنگ و ۸ رنگ و… می باشند؛ که با رزولیشن DPI300 قابل اجرا است. در تمامی دیسک های استفاده شده، اعم از سی دی و دی وی دی، اصطلاحاً “پرینتیبل” بوده و با پوشش سفید می باشد، که امکان چاپ بر روی لوح را فراهم سازد.

رایت CD و DVD:

عملیات تکثیر و رایت سی دی را می بایست با دستگاهی به نام داپلیکیتور اجرا کرد. در این دستگاه می توان تعداد ۱ الی ۱۱ عدد را، در هر سری رایت نمود.

چاپ U.V ضد آب:

یووی یا همان U.V ماده شیمیایی بی رنگ و مایعی است که روی لوح چاپ شده کشیده می شود و بعد به وسیله نور فرابنفش خشک می گردد. از این کار در جهت تثبیت چاپ، روی DVD  و  CD  استفاده می شود که چاپ را ضد آب و براق نیز می کند.

انواع قاب و پک:

قاب های DVD  و CD  با قطر و عطف های مختلفی وجود دارد که ابعاد آن ها بستگی به شکل، اندازه و تعداد لوح دارد. انواع قاب ها را می توان با روکش مات و براق که دارای جایگاه های تک، دوبل، چهارتایی، شش تایی، هشت تایی، ده تایی، دوازده تایی و… می باشند، تهیه نمود.

همین طور می توان از کاور های CD و DVD که با جنس های مقوایی و پارچه ای دو طرفه می باشند، برای انواع CD و DVD مورد استفاده قرار داد. در کاور مقوایی معمولاً از جنس گلاسه ۳۰۰ گرم، استفاده می شود.

تولید استمپر:

استمپر با اتوماسیون صنعتی انجام می شود، که به جهت دخالت ندادن انسان در زمان چاپ و رایت، ابتدا قالب آلومینیومی از محتوا ساخته شده و در زمان تولید دابلیکیت می گردد. این لوح های کف نقره ای، اصطلاحاً اورجینال هم نام برده می شوند.