قوانین چاپ

📌 قوانین و توافقات فی مابین مشتری (خریدار) و مجموعه بزرگ چاپ و تبلیغات پلاک۱۴ (فروشنده):

📍مواردی که در این متن درج شده است، مورد استناد قرار خواهد گرفت.

📍هر نوع پیش پرداخت و واریز بیعانه توسط مشتری، تأییدات کتبی یا شفاهی در مکالمات صورت گرفته؛ موید پذیرش قوانین و توافقات ذیل می باشد:

1. هر گونه چاپ سربرگ، فاکتور، هولوگرام و سایر اسناد؛ برچسب های دارویی، مواد غذایی، مواد بهداشتی، مشابه این موارد و ساخت انواع مُهر ژلاتینی و... نیاز به مجوزهای مربوطه دارد؛ و تمامی مسئولیت های جعل اسناد، اعتبار یا عدم اعتبار مجوز بر عهده مشتری است.

2. در سفارشات چاپی، بطور معمول بین3 تا 10 درصد از لحاظ تعداد، باطله (کسری) و یا اضافه وجود دارد. همچنین تعدادی به عنوان “نمونه کار” توسط فروشنده، بایگانی و مورد استفاده واقع خواهد شد.

3. در برخی از سفارشات، رنگ ها آنچه در مانیتور نمایش داده می شود با آنچه چاپ می گردد؛ تا 15 درصد تفاوت خواهد داشت و تضمین تطابق صددرصدی رنگ وجود ندارد.

4. چاپ از “یک نوع سفارش” در نوبت های چاپ مختلف و در فواصل زمانی گوناگون، ممکن است تغییر رنگ جزئی داشته باشد. همچنین در نوع جنس نیز این تفاوت می تواند رخ دهد.

5. نباید کادر، متون و قسمت های اصلی طرح چاپ، به حاشیه های طرح نزدیک باشد. بهتر است جهت بُرش مناسب، نیم سانت فاصله از حاشیه طرح رعایت گردد.

6. در صورتی که خریدار وجه فاکتور را در مدت تعیین شده واریز ننماید، فروشنده هیچ تعهدی در قبال موضوع پیش فاکتور و سفارشات مندرج در آن، اعم از قیمت و زمان تحویل و... نخواهد داشت.

7. قیمت های ارائه شده در فاکتور، بر اساس قیمت لحظه ای روز بوده، و هرگونه افزایش در قیمت ها، بر مبلغ نهایی فاکتور اثرگذار است. هر نوع مالیات، مفاصا حساب بیمه و... جداگانه محاسبه خواهد شد.

8. ملاک معیوب بودن سفارش از نظر مشتری، صرفاً در صورت تأیید توسط فروشنده و یا مراجع ذی صلاح قانونی خواهد بود.

9. فروشنده هیچگونه تعهدی در قبال اشـتـبـاهـات تـایـپـی، ابــعــاد، نـوع جـنـس، ضخامت و تمام موارد دیگر که به تـایـیـد خـریـدار رسیده است، نـدارد.

10. در صورتیکه بعد از گذشت 48 ساعت از زمان اعلام آماده بودن سفارش به خریدار، ایشان نسبت به دریافت آن اقدام ننماید؛ موجب اعمال هزینه انبارداری شده و بعد از گذشت 72 ساعت، فروشنده می تواند سفارشات را به آدرس خریدار ارسال نماید(پس از تسویه کامل). تمامی هزینه های جانبی و انبارداری بر عهده خریدار است.

11. در رنگ های تمپلات، مبلغ چاپ اضافه خواهد شد و ضمانت چاپ وجود ندارد؛ ضمن اینکه در سفارشات چاپی تمپلات دو رو، امکان تفاوت جزئی رنگ روی اول و دوم وجود خواهد داشت.

12. هزینه های مربوط به طـــراحـــی گرافیکی، صحافی، پرفراژ، شماره زنی، بسته بندی اختصاصی و تمامی خدمات جانبی، جداگانه محاسبه خواهد شد.

13. فروشنده مسئولیتی در قبال خوانده نشدن انواع بـــارکـــد معمولی، هوشمند، دیجیتالی؛ و همچنین حوادث ناگهانی، قطعی برق، شرایط جاده ها(حمل و نقل و باربری ها)، خرابی دستگاه ها و... نخواهد داشت.

14. در سفارشات یووی موضعی و طلاکوب امکان خطا در حد 2 میلی متر وجود دارد؛ همچنین باید طرح کلیشه حدود 7 میلی متر از حاشیه ها فاصله داشته باشد.

15. در صورتی که سفارشات برای مشتری ارسال شده باشد، تمامی اجناس تا انجام تسویه کامل توسط مشتری، به صورت “امانت” نزد ایشان خواهد بود و حق مالکیت بر آنها نخواهد داشت.

16. در کلیه سفارشات پس از تایید خریدار، امکان اصلاح، جایگزینی و لغو نخواهد بود. در صورت کنسلی بعد از صدور فاکتور، 40 درصد از مبلغ فاکتور، از بیعانه ی مشتری کسر خواهد شد.

17. فروشنده می تواند از نام، آرم و نشان مشتری و همچنین کلیه تصاویری که سفارشات در آن تصویر موجود است؛ جهت امر بازاریابی و گزارش به بازدیدکنندگان از سایت و... استفاده نماید.

18. تا 6 ساعت بعد از دریافت سفارش توسط مشتری، عیب و ایراد سفارش با درخواست کتبی ایشان مورد بررسی قرار میگیرد. در غیر این صورت به منزله تحویل سفارش با صحت و بصورت کامل به مشتری می باشد.

19. در صورتیکه بعد از گذشت مدت 20 روز از زمان اعلام آماده بودن سفارش به مشتری، مشتری از مراجعه و دریافت سفارش خود، خودداری نماید؛ فروشنده می تواند کل سفارش را به نفع خود مصادره کند.

20. در صورت عدم تسویه در مهلت مقرر، روزانه 15 درصد بعنوان جریمه/دیرکرد به مبلغ فاکتور اضافه میگردد.

21. بعد از صدور این برگه، در صورتیکه مشتری تا 12 ساعت آینده، 70 درصد مبلغ کل را واریز نکند؛ به دلیل نواسان قیمت در بازار، این سند ملغی شده و مجدد باید استعلام قیمت گرفته شود.

22. در سفارشات میله پرچم اهتزاز، هیچگونه ضمانتی در برابر حوادث و بلایای طبیعی مانند: سیل، زلزله و... وجود ندارد.

23. در سفارشاتی مانند: پرچم، نایلون، ساک و... ممکن است اندازه های خروجی کار، مقداری متفاوت باشد.

24. پیرامون مواردی مانند لیوان یکبار مصرف کاغذی و سایر اجناس مشابه، چاپ نهایی با آنچه در مانیتور مشاهده می گردد؛ تفاوت زیادی خواهد داشت.

25. مسئولیت مالی و معنوی؛ مفقودی، نقصان و دیر رسیدن سفارشاتی که توسط باربری ها و شرکت های حمل و نقل صورت می پذیرد؛ تماما بر عهده خود آنها می باشد.

26. در سفارشات فورس، محصول نهایی از لحاظ کیفیت، ابعاد، رنگ و سایر مشخصات با حالت طبیعی متفاوت خواهد بود.

27. مشتری موظف است قبل از دریافت سفارش، تسویه حساب کامل انجام دهد.

تاریخ: 1401.04.29